Szkoła żeglarska w Szczecinie - dlaczego warto skorzystać z jej oferty?

Szkoła żeglarska w Szczecinie – dlaczego warto skorzystać z jej oferty?

Szkoła żeglarska w Szczecinie – dlaczego warto skorzystać z jej oferty? Choć Szczecin nie ma bezpośredniego dostępu do morza, oferuje swoim mieszkańcom lekcje żeglarstwa. Coraz więcej osób chętnie spędza wakacje pod żaglami. Niemniej jednak nie zawsze zdajemy sobie sprawę z tego, że bez odpowiedniego przygotowania nasza przygoda może się źle skończyć. Dlatego też przed wakacjami powinniśmy skorzystać z propozycji szkoły żeglarskiej w Szczecinie i zdobyć przynajmniej podstawowe umiejętności.

Urlop pod żaglami

Szkoła żeglarska w Szczecinie
Szkoła żeglarska w Szczecinie

Niegdyś bardzo chętnie jeździliśmy na wakacje w góry lub nad morze. Dziś równie chętnie wybieramy się nad jeziora, gdzie na żaglówkach spędzamy niemal cały wolny czas. Większość z nas uważa, że do żeglowania nie potrzeba specjalnych umiejętności. Ostatecznie wypożyczając żaglówkę otrzymamy przecież mini instruktaż. Niemniej jednak zwróćmy uwagę na dwie rzeczy. Po pierwsze osoba, która wypożycza nam żaglówkę, nie musi posiadać patentu żeglarskiego. Przekaże nam więc ona powszechnie dostępne informacje, które równie dobrze możemy przeczytać w internecie. Po drugie zaś, są to informacje bardzo podstawowe, które niestety, nie uratują nas w trudnej sytuacji. A tych na żaglach nie brakuje. Pamiętajmy, że choć żeglowanie kojarzy nam się z wypoczynkiem, to jednak znajdujemy się na wodzie. Woda zaś jest żywiołem nie do okiełznania. Niestety, co roku wiele słyszy się o wypadkach nad jeziorami. Wypadkach, które często kończą się tragicznie. Na szczęście przykrych sytuacji możemy w łatwy sposób uniknąć. Wystarczy tylko nabyć umiejętność żeglowania. Nie musimy od razu zdobywać patentów żeglarskich – wiedza przyda nam się po prostu, na urlopie. Jest to tym ważniejsze, że często na żagle zabieramy całą rodzinę, w tym małe dzieci. Ich bezpieczeństwo powinno być dla nas priorytetem. Szkoła żeglarska w Szczecinie oferuje swoim kursantom profesjonalne przeszkolenie z tego, jak korzystać z żaglówki. Kursy dostosowane są do poziomu wiedzy, jaką posiadają uczestnicy. Prowadzą je doświadczeni żeglarze, posiadający odpowiednie patenty, uprawnienia i co najważniejsze, pasję.

Sięgać po więcej

Niektórzy po krótkim urlopie pod żaglami nabierają ochoty na jeszcze więcej. Nic dziwnego, wszak na żaglówce możemy przeżyć prawdziwą przygodę, ale również doskonale się odprężyć. Co więcej, wcale nie musimy wyjeżdżać na wakacje, aby nieco popływać. Wystarczy wybrać się nad Zalew Szczeciński i na przykład wypożyczyć żaglówkę. Niektórym z nas marzy się patent żeglarski, a często na nim nasza przygoda z wodą się nie kończy. Dlatego też zapoznajmy się z bogatą ofertą szkoły żeglarskiej w Szczecinie. Proponuje ona zajęcia nie tylko dla osób początkujących, ale również dla tych, którzy chcą na przykład przygotować się do zdawania egzaminów. Jest to doskonała okazja do tego, aby zdobyć nowe umiejętności, ale również rozwinąć swoje pasje i zainteresowania.

Dla dorosłych i dla dzieci

Z żaglówką mogą zaznajomić się nie tylko dorośli, ale również dzieci. Bardzo często bowiem to właśnie najmłodsi chcieliby spróbować swoich sił pod żaglami. Pamiętajmy, że rozwijanie pasji i zainteresowań maluchów jest dla nas niezwykle istotne. Powinniśmy więc wspierać dzieci i dawać im szansę na poznawanie świata. Choć najczęściej zapisujemy je na zajęcia taneczne, muzyczne czy plastyczne, to warto pomyśleć właśnie o szkole żeglarskiej. Dlaczego? Ponieważ dziecko ma niesamowitą okazję do tego, aby bliżej poznać wodę i zasady współpracowania z nią. Co więcej, żeglarstwo jest formą aktywności fizycznej, której bardzo brakuje najmłodszym. Jeśli chcemy, możemy również zapisać się na zajęcia razem z naszymi dziećmi. Wspólna przygoda, nauka i zabawa w jednym to doskonały sposób na zacieśnienie więzi. Wspólne żeglowanie pozwala spędzić razem czas, co jest niezwykle istotne dla rodziców i ich pociech.

A może dla firm?

W dzisiejszych czasach firmy bardzo chętnie oferują swoim pracownikom karty na siłownię czy na basen. Niemniej jednak pracownicy nie zawsze korzystają z owych benefitów. Raz, że nie każdy ma na to czas. Dwa, że uczęszczanie na siłownię czy na basen nie jest dla wszystkich atrakcyjne. Pracodawcy mogą więc zaproponować swoim pracownikom inną formę atrakcji. Będą nią zajęcia w szkole żeglarskiej. Z takiej opcji z pewnością skorzysta więcej osób, bowiem nie każdy może pozwolić sobie na naukę żeglarstwa. Jeśli zaś pracownicy nie są zainteresowani samym żeglarstwem, to mogą nauczyć się prowadzić na przykład  motorówkę wodną. Szkoła żeglarska w Szczecinie oferuje bowiem nie tylko naukę żeglowania, ale również wiele innych kursów. Dzięki temu każdy jest w stanie znaleźć propozycję idealnie dobraną do własnych potrzeb.

Żeglarstwo oraz inne formy aktywności wodnej zdobywają coraz większą popularność. Już nie zwykłe pływanie, a wykorzystywanie wody do aktywności i odpoczynku – to właśnie uwielbiamy. Pamiętajmy jednak, że woda sama w sobie jest żywiołem. Oznacza to, że jeśli nie umiemy z nią współpracować, może okazać się bardzo niebezpieczna. Dlatego też o wiele lepiej skorzystać z kursów żeglowania, jazdy na motorówce wodnej czy nawet pływania, zanim wybierzemy się nad wodę.