Jak prawidłowo przechowywać lakier hybrydowy?

Jak prawidłowo przechowywać lakier hybrydowy?

Jak prawidłowo przechowywać lakier hybrydowy? Coraz częściej kobiety decydują się urządzić w domu własny salon stylizacji paznokci. Nie potrzebują do tego profesjonalnego sprzętu z hurtowni kosmetycznej – ostatecznie mogą prowadzić salon jedynie na swój własny użytek. Kobiety uwielbiają w szczególności manicure hybrydowy. Problem stanowi tutaj nie znalezienie dobrego sklepu kosmetycznego z lakierami, a samo przechowywanie lakierów hybrydowych. Jakie konsekwencje niesie za sobą ich niewłaściwe przechowywanie? Odpowiadamy.

Lodówka? Niekoniecznie

Stylistki paznokci powszechnie uważają, że lakier hybrydowy powinnyśmy trzymać w lodówce. Dotyczy to jednak kobiet, które samodzielnie wykonują sobie manicure. Tymczasem żadna profesjonalna stylistka nie trzyma lakieru w lodówce. Klientki salonów z pewnością bardzo by się zdziwiły, gdyby zobaczyły, że kosmetyczka wyjmuje lakier z lodówki, a nie ściąga go z półki. Lakier hybrydowy musimy przechowywać przede wszystkim w suchym i zaciemnionym miejscu. Nie może na niego padać słońce – światło w ogóle nie powinno mieć dostępu do lakieru. Nie trzymajmy więc lakieru hybrydowego na półce w łazience ani na stoliku w sypialni. O wiele lepszym rozwiązaniem będzie stylowy kuferek, który całkowicie zablokuje dostęp światła. Czasami jednak możemy postawić lakier na półce w lodówce. Zacznijmy od tego, że z pewnością mu to nie zaszkodzi. Ważne, abyśmy umieścili lakier w lodówce, a nie w zamrażarce. Lakier nie powinien również stać przy tylnej ściance lodówki – panuje tam bowiem bardzo niska temperatura. Kiedy lodówka sprawdzi się jako miejsce do przechowywania lakieru hybrydowego? Przede wszystkim w trakcie upałów, kiedy temperatura w naszych mieszkaniach jest naprawdę wysoka. Co więcej, powinny z tego rozwiązania skorzystać osoby, które mają bardzo nasłonecznione mieszkanie.

Butelka zawsze zamknięta

Jak prawidłowo przechowywać lakier hybrydowy?Bez względu na to, czy przechowujemy lakier hybrydowy, zwykły, czy też żele do paznokci, zawsze musimy trzymać je w zamkniętych opakowaniach. Większości kobiet pewnie wydaje się to oczywiste. Niemniej jednak wcale nie oznacza to, że zawsze pieczołowicie przestrzegamy tej zasady. Zdarza nam się przecież pozostawić buteleczkę z lakierem niedomkniętą czy niedokręconą. Niestety, często wynika to z naszego przeoczenia, a może okazać się tragiczne w skutkach dla naszego ulubionego lakieru. Jeśli pozostanie przez dłuższy czas w nieszczelnej butelce, może wyschnąć, kleić się czy ciągnąć. Nie powinniśmy również przelewać lakieru hybrydowego. Niektóre kobiety bardzo często to robią. Jeśli w butelce pozostanie resztka lakieru, przelewamy ją do nowej. Niemniej jednak jest to bardzo zła praktyka. Każdy lakier ma inną datę ważności. Wymieszanie nowego z tym, który już dawno jest otwarty, może spowodować, że mieszanka zacznie się rozciągać lub nie będzie się chciała utwardzać pod lampą UV. Ważne, aby butelkę z lakierem przechowywać pionowo. Tak bowiem zaleca większość producentów lakierów hybrydowych. Co to daje? Lakiery dzięki takiej praktyce są bardziej trwałe. Musimy więc uważać, aby butelka z lakierem nie przewróciła się na półce czy w kosmetyczce.

Bez rozcieńczalników

Żadna profesjonalna kosmetyczka nie rozcieńcza lakierów hybrydowych, zwykłych, czy żelu do paznokci. Czasami wydaje nam się, że rozcieńczenie pozwoli nam pozyskać większą ilość lakieru, która będzie nam potrzebna do dokończenia manicure. Co więcej, wydaje nam się, że przysporzy nam to sporo oszczędności. Nic bardziej mylnego. Szybko może okazać się, że lakier nadaje się wyłącznie do wyrzucenia. Najgorsze, co możemy zrobić, to wlać rozcieńczalnik do lakieru i pozostawić go zamkniętym. Wtedy najprawdopodobniej wytrącą się warstwy lakieru, przez co z pewnością wyląduje on w koszu, a nie na naszych paznokciach. Lakierów hybrydowych nie możemy rozcieńczać – powie nam to każda, doświadczona kosmetyczka. Jak więc możemy odzyskać resztkę lakieru, który pozostaje na dnie butelce? Najlepiej na krótko przed malowaniem postawmy butelkę do góry nogami. Jeśli lakier nie spłynie, najprawdopodobniej będziemy musiało go, niestety, wyrzucić. Być może zaschnął już w butelce.

Skutki złego przechowywania lakieru hybrydowego

Lakier hybrydowy wymaga odpowiedniego przechowywania – to nie ulega żadnej wątpliwości. W przypadku, gdy trzymamy go w nieodpowiednich warunkach, może się rozwarstwić lub zaschnąć. Nawet, jeśli nałożymy lakier na paznokieć, to trudno nam go będzie utwardzić pod lampą. Lakier może również odchodzić od paznokcia. Czasami powodem jest oczywiście nieodpowiednie przygotowanie płytki paznokciowej. Niemniej jednak jeśli wykonujemy manicure zgodnie z zasadami, a lakier odchodzi od paznokcia, to przyjrzyjmy się warunkom, w jakich go przechowujemy. Podsumowując, nieodpowiednie przechowywanie lakieru może sprawić, że nasz manicure hybrydowy zwyczajnie się nie uda. Niestety, lakiery hybrydowe są dosyć drogie, dlatego lepiej trzymać je w dobrych warunkach. Lakieru, który był źle przechowywany, w zasadzie nie możemy już uratować. Nie pozostanie więc nic innego, jak zakup nowego lakieru.