Ile kosztuje kremacja psa? Śmierć jest integralnym elementem naszego życia. Śmierć oddanego psa jest szczególnie bolesna, gdyż większość z nas posiada swoich pupili od szczeniaka. Przechodzenie z nimi przez wszystkie etapy życia, spoglądanie na to, jak ich czas się kończy, wzbudza wiele, niezwykle silnych i bolesnych emocji, na które nigdy nie jest się gotowym. W tej trudnej chwili należy pamiętać, iż podobnie jak ludziom, zwierzętom również należy się godny pochówek.
W miastach powstaje coraz więcej tak zwanych cmentarzy dla zwierząt. Ten szybko rosnący trend sprawia, iż coraz więcej z nas decyduje się na kremację i pochówek ukochanego zwierzaka. Ile kosztuje kremacja psa i od czego zależy jej cena? Im wcześniej poznany szczegóły, tym łatwiej będzie nam się przygotować na to smutne i bolesne wydarzenie.
Kremacja psa – chwilowa moda czy potrzeba wynikająca z przywiązania?
Śmierć psa – co z ciałem?
Polskie prawo jasno określa co można zrobić ze szczątkami zwierzęcia po jego śmierci. Zwierzęta po śmierci niezależnie od ich wielkości należy poddać utylizacji lub pogrzebać na cmentarzu dla czworonogów. Osoba, która zanieczyści padliną grunt rolny lub leśny, strażnik miejski może nałożyć mandat w wysokości od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. W niektórych przypadkach może sporządzić wniosek o ukaranie do sądu.
Czym jest kremacja?
Kremacja indywidualna w https://animaleden.pl/kremacja-zwierzat-szczecin/, polega na spopieleniu zwierzęcia w przystosowanym do tego piecu, w tak zwanej komorze kremacyjnej. Długość tego procesu uzależniona jest od wielkości i wagi zwierzęcia. Zazwyczaj trwa od jednej do kilku godzin. W tym czasie prochy ukochanego pupila zostają również dokładnie zebrane i umieszczone w wybranej przez właściciela urnie. W procesie spalania, kremacji poddawane jest jedynie ciało zwierzęcia. Właściciel nie może dołączyć do niego żadnych zabawek ani pamiątek. Na rynku dostępna jest również kremacja zbiorowa. W takim przypadku prochy zwierzaka chowane są w zbiorowej mogile na terenie cmentarza. Koszt takiej usługi nie powinien przekroczyć 500 złotych.
Czy właściciel może uczestniczyć w ostatnim pożegnaniu zwierzęcia?
To pytanie pojawia się dość często na forach internetowych. Tak, właściciel może uczestniczyć w ostatnim pożegnaniu swojego zwierzęcego przyjaciela. W sytuacji, w której właściciel chce, ale z pewnych względów nie może uczestniczyć w tym obrządku, firma odpowiedzialna za kremację może przygotować dla niego krótkie nagranie z uroczystości.
Polecamy uwadze:
-
- krematorium dla zwierząt cena zachodniopomorskie http://animaleden.pl/kremacja-zwierzat-zachodniopomorskie/
Ile kosztuje kremacja psa?
Cena kremacji psa uzależniona jest od jego wielkości i wagi. Przyjęło się, iż w prywatnych przedsiębiorstwach oferujących kremację zwierząt, za spopielenie zwłok małego psa należy zapłacić około 600 złotych, średniego około 800 złotych, dużego około tysiąca, natomiast olbrzymiego, których waga przekracza 60 kilogramów ponad tysiąc złotych. Do ceny kremacji należy doliczyć również cenę urny, na koszt której wpływa materiał, z którego została wykonana, zabezpieczenie przed wydostaniem się z niej prochów, a także rodzaj graweru na jednej ze ścianek. Grawerunek zawiera zazwyczaj imię psa, datę kremacji, a także nazwę firmy, która podjęła się jego kremacji.
Usługi płatne dodatkowo
Niestety nie każdy ma możliwość odebrania pochów ukochanego psa z krematorium. Z myślą o takich osobach stworzono dodatkową usługę, która polega na przetransportowaniu zwłok psa pod wskazany przez właściciela adres. Może to być zarówno dom, jak i cmentarz dla zwierząt. Usługa ta jest oczywiście płatna dodatkowo, jednakże zdejmuje z właściciela ciężar dojazdu w odległe miejsce. Krematoria dla zwierząt funkcjonują na polskim rynku od niedawna, zatem ich liczba wciąż nie jest wystarczająca do potrzeb. Zdarza się, iż krematoria oddalone są od miejsca zamieszkania właściciela psa o dziesiątki, a nawet setki kilometrów.
Dla kogo zniżka na kremację psa?
Większość firm, które zajmują się kremacją zwierząt oferuje zniżki dla wybranych grup zawodowych. Lekarze weterynarii oraz właściciele psów pracujących w służbach mundurowych, mogą zazwyczaj liczyć na kilkudziesięcio procentową zniżkę za usługę kremacji indywidualnej. Psy przewodnicy osób niewidomych zazwyczaj mogą liczyć na darmową usługę.
Diament z prochów psa
Dość kontrowersyjną usługą jaka w ostatnich latach pojawiła się na rynku jest stworzenie diamentu z prochów pokremacyjnych lub sierści pupila. Usługa ta oferowana jest dla najbardziej zamożnych właścicieli czworonogów. Koszt tego rozwiązania rozpoczyna się od 4500 złotych, a kończy nawet na 100 tysiącach złotych. Ta niewątpliwie najbardziej osobliwa pamiątka zrodzona z miłości do ukochanego psa zyskuje na świecie coraz większa popularność. Diamenty tworzone są w warunkach laboratoryjnych, zbliżonych do tych w jakich w naturalnych warunkach powstaje ten cenny kamień. Temperatura potrzebna do przekształcenia prochów w diament wynosi blisko dwa i pół tysiąca stopni Celsjusza, a ciśnienie nawet siedem tysięcy atmosfer. Techniczna nazwa tego procesu to synteza monokryształu metodą HPHT. Proces powstawania diamentu właściciel może śledzić na każdym etapie prowadzonych prac.