Związek na skraju rozpadu? - rozwiązaniem może być psycholog dla par!

Związek na skraju rozpadu? – rozwiązaniem może być psycholog dla par!

Związek na skraju rozpadu? – rozwiązaniem może być psycholog dla par! Związek z drugą połówką jest niewątpliwie ważną kwestią w życiu każdego człowieka. To właśnie dzięki oparciu na drugiej osobie często radzimy sobie z trudnymi chwilami oraz możemy prężnie pokonywać kolejne etapy życia. Jednak nie zawsze związek jest usłany różami, przez co często musimy podejmować wiele decyzji, które są trudne dla związku bądź dla jednej ze stron.

Wiele przyczyn może doprowadzić do sytuacji, w której związek będzie wisiał na włosku. W takiej sytuacji pomocny może okazać się psycholog dla par, który dzięki swemu doświadczeniu, wiedzy oraz obiektywnemu podejściu do sprawy może naprawić relację między obojgiem ludzi.

Czy to już koniec? – komunikacja w związku

Związek na skraju rozpadu? - rozwiązaniem może być psycholog dla par!Pochopna decyzja o rozstaniu jest częstą przyczyną do nieszczęścia obojga ludzi. Czasami niewielka sprzeczka potrafi przeobrazić się w ogromny konflikt, a tak naprawdę obydwie strony chciałyby dojść do porozumienia i żyć szczęśliwie. Niestety, nie zawsze się udaje, a często związek ulega rozpadowi. Zapewne nie raz profesjonalny psycholog dla par spotkał się z takimi sytuacjami, gdzie główną przyczyną nieszczęśliwego związku był po prostu brak komunikacji na odpowiednim poziomie. W wielu sytuacjach po prostu porozumienie jest na wyciągnięcie ręki, jednak kuleje komunikacja z obydwu stron, a w tym aspekcie specjalista może okazać się pomocny.

Rozmowa w związku jest bardzo ważnym elementem, jednak często zaniedbywanym. Mowa tutaj o prawdziwej, szczerej rozmowie, w której para mogłaby uzewnętrznić się w stu procentach. Szczere rozmowy bardzo pomagają, aby poznać nie tylko partnera, lecz również siebie. Pozwoli to na lepsze zrozumienie siebie i drugiej połówki. Natomiast w trudnych momentach, kiedy ta rozmowa jest najbardziej potrzebna, to najczęściej jest jej najmniej. Wart ze sobą rozmawiać, natomiast często pomocny w tym zakresie może okazać się psycholog dla par, który będzie niejako mediatorem w Waszych relacjach. Nurtują Was podobne problemy?

  • emocjonalne wybuchy podczas rozmowy,
  • brak zrozumienia w najważniejszych kwestiach,
  • częste pytania co do sensu Waszego związku,
  • wpływ zewnętrznych czynników na Wasze relacje,
  • zdrada jednego z partnerów,
  • wiele więcej.

Jeśli tak, to fachowa pomoc może okazać się nieoceniona dla Waszego związku. Zawsze warto ratować związek, ponieważ utrata ważnej dla nas osoby przez chwilowy kryzys może być bardzo trudna, zarówno dla jednej, jak i drugiej strony.

Psycholog dla par rozwiązaniem w wielu sytuacjach

terapia par w Gdyni
terapia par w Gdyni

Sporo osób ma wątpliwości, co do słuszności decyzji o podjęciu współpracy z zawodowym terapeutą. Jednak psycholog dla par jest świetnym rozwiązaniem w większości sytuacji. Jego obiektywne spojrzenie na sytuację pozwoli rozwiać wiele niedopowiedzianych spraw, co przełoży się na relację obojga ludzi. Co więcej, już samo spotkanie z psychologiem może znacząco ostudzić emocje w związku. Dzięki temu to samo w sobie może mieć kluczowe znaczenie na to, jak partnerzy postrzegają związek, jak i występujący w danym momencie kryzys. Pozwoli również terapeucie na wyciągnięcie wniosku, czy partnerzy mają w ogóle chęci oraz wystarczająco zaangażowania na to, aby ratować związek przez całkowitym rozpadem.

Na jednym z pierwszych spotkań psycholog dla par określi pewnego rodzaju przebieg całej terapii, który powinien być optymalny dla danej pary. Dobierze również specjalistyczne metody, a także zadecyduje o tym, czy być może nie będzie konieczna w danym przypadku nawet terapia indywidualna. Jest ona często potrzebna, gdy jedno z partnerów ma złe nawyki, które najczęściej zakorzenione są w niej od dzieciństwa. Po czasie psycholog dla par może zadecydować o tym, że obie osoby są już gotowe na budowanie czy też konstruowanie związku od nowa.

Końcowy etap współpracy z terapeutą najczęściej dotyczy wprowadzenia pewnych zmian w związku oraz życiu obojga ludzi, które mają na celu wyeliminowanie przyczyn wpływających na powstawanie problemów. Tutaj również spotkania z psychologiem mogą być stopniowo ograniczane, jednak przez jakiś czas psycholog dla par powinien mieć wciąż wgląd w związek, przez co będzie mógł ocenić skuteczność terapii. Ważne jest wdrażanie zaleceń od specjalisty, ponieważ to właśnie praktyka jest tutaj najważniejsza.

Gdzie można znaleźć dobrego psychologa dla par?

Podjęcie decyzji o rozpoczęciu współpracy z psychologiem dla par  to jedno, jednak niejednokrotnie mamy problem ze znalezieniem kompetentnej oraz odpowiadającej nam osoby w pobliżu. W przypadku, gdy chcemy podjąć współpracę z terapeutą, to najlepszym rozwiązaniem będzie zapytanie naszych zaufanych znajomych, czy przypadkiem nie znają osoby godnej polecenia. Można również poczytać opinie w internecie o polecanych terapeutach dla par, jednak należy do takich poszukiwań podchodzić z dozą dystansu.

Warto również rozejrzeć się po najbliższej okolicy i wyszukać renomowany ośrodek terapeutyczny dla par. W przypadku, gdy pracuje tam kilkunastu specjalistów, możemy dobrać osobę, która w największym stopniu zrozumie nasz problem oraz będzie w stanie wyprowadzić nasz związek na prostą.