Na co zwrócić uwagę przy wyborze komputerów do pracy?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze komputerów do pracy?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze komputerów do pracy? W dzisiejszych czasach wiele osób wykonuje swoje obowiązki zawodowe przy pomocy komputera. Komputery do pracy muszą być szybkie oraz muszą spełniać wszelkie nasze wymagania. Nie ma nic gorszego, niż praca na komputerze, który cały czas się zacina i nie współpracuje z nami. 

Komputer stacjonarny lub laptop

W pierwszej kolejności musimy sobie odpowiedzieć na pytanie czy zamierzamy używać jedynie komputera do pracy w biurze, a więc do pracy stacjonarnej, czy też będziemy z komputerem jeździć w teren bądź na spotkania. Jeśli mamy jedynie stacjonarną pracę, to śmiało możemy kupić dobry komputer do pracy stacjonarnej. Jednak gdy z laptopem będziemy podróżować, to w grę wchodzi jedynie laptop.

Obecnie raczej więcej osób korzysta z laptopa. Jest to wygodniejsze. Nie musimy w żadnym wypadku być zmuszani do pracy przy biurku, ale możemy komfortowo pracować z laptopem na kanapie czy też nawet leżąc w łóżku. Zatem podejmijmy w pierwszym kroku tę decyzję. Raczej jednak większość osób składnia się ku komputerowi przenośnemu, a więc bardziej w kierunku laptopa.

Czy korzystamy z programów o specjalnych wymaganiach?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze komputerów do pracy?Kolejnym pytaniem, na które powinniśmy sobie odpowiedzieć to kwestia tego, czy korzystamy w swojej pracy z programów, które mają większe wymagania. Mogą to być na przykład profesjonalne programy graficzne czy też służące projektowaniu. Jeśli tak, to musimy dostosować laptop pod największe wymagania. W ten sposób unikniemy sytuacji, w której bardzo potrzebny i niezbędny nam program nie będzie działał. Nie możemy sobie pozwolić na taką sytuację. Pamiętajmy o tym.

A co jeśli nie znamy się na tych wszystkich wymaganiach? Pamięć RAM, dysk twardy, karta graficzna i parametry procesora owszem mogą być dla nas zupełnie obce. W takiej sytuacji musimy się zdać na fachowców. Na pewno takowych nie brakuje. Pewnie mamy kogoś wśród znajomych czy też w rodzinie kto zna się dobrze na komputerach. Jeśli nie to sami możemy nieco poczytać.

Możemy także udać się do sklepu stacjonarnego ze sprzętem elektronicznym. Zawsze obsłuży nas osoba kompetentna. Zapytajmy co by poleciła, ale wcześniej oczywiście powiedzmy jakie mamy wymagania, do czego będzie nam służył komputer oraz jaki mamy budżet. Określenie budżetu jest bardzo ważne. Czasami może być tak, że komputery do pracy przewyższają cenowo kwotę, którą mamy do dyspozycji. Jest to dla nas sytuacja niekomfortowa.

Co w sytuacji zbyt małego budżetu?

Na pewno w sytuacji, gdy dysponujemy zbyt małym budżetem musimy poszukać innych rozwiązań. Na pewno dobrym wyborem będzie zakup komputera do pracy poleasingowego. Jest to komputer o naprawdę świetnych parametrach, ale w niskiej cenie. Jak to jest możliwe? Komputery poleasingowe są odkupywane od firm. Duże firmy kupują nowe laptopy o najlepszych parametrach. Jednak po roku bądź dwóch znów zmieniają komputery do pracy swoim pracownikom. Wówczas mamy okazję do odkupienia komputerów do pracy poleasingowych. W takiej sytuacji mamy szansę na kupno w niskiej cenie komputera o naprawdę genialnych parametrach. Co więcej komputery poleasingowe są świetnie zachowane. Dzięki temu laptopy nie tylko są wspaniałych parametrów, ale także naprawdę wyglądają jak nowe. Czego chcieć więcej? Zatem nie mając odpowiedniego budżetu rozważmy także tę decyzję.

Komputery do pracy używane

Gdy nie mamy możliwości zakupu komputerów do pracy poleasingowych, to możemy kupić po prostu komputer używany. W sieci, aż roi się od aukcji z używanymi komputerami. Możemy na tego typu aukcjach kupić naprawdę dobre komputery do pracy. Jednocześnie musimy jednak być czujni. W sieci niestety funkcjonuje wielu oszustów, którzy reklamują swoje komputery za najcudowniejsze, a w rzeczywistości jest to sprzęt, który nic nie jest wart. Nikt nie chce trafić na takiego laptopa. Wówczas tylko wydamy pieniądze na sprzęt, który naprawdę do niczego nam się nie przyda.

Gdy nie mamy wystarczających środków na komputer do pracy, to możemy pokusić się także o opcję ratalną. W wielu sklepach z komputerami oferowane są raty 0%. Jest to bardzo korzystne rozwiązanie. W zasadzie nic nie tracimy, a w ten sposób możemy sobie pozwolić na naprawdę dobry jakościowo komputer do pracy.

Pamiętajmy, że komputer dobrej jakości jest dla nas inwestycją na lata. Nie będzie to na pewno komputer, który będzie nam służył rok czy też dwa. Jest to komputer na kilka dobrych lat. Możemy także go nieco ulepszyć. Zawsze można zmienić część, poszerzyć pamięć czy też dokonać innych innowacji. Jednak nowe komputery są na tyle dobre, że śmiało będziemy mogli na nim pracować przez długie, długie lata i to bez żadnych wkładów finansowych.

Wybierzmy zatem odpowiedni dla siebie model, a na pewno będziemy zadowoleni ze swojego nowego komputera. Praca na pewno będzie dla nas bardziej komfortowa i wszystko będzie nam szybciej szło. Od razu będziemy osiągać dużo lepsze wyniki. Szef także nas doceni za nasze podejście do pracy.