Jak znaleźć tanie i udane prezenty?

Jak znaleźć tanie i udane prezenty? Dawanie prezentów nierzadko bywa przyjemniejsze niż ich dostawanie. Sprawianie uśmiechu na twarzy bliskiej osoby to cudowna rekompensata za poszukiwanie idealnego podarunku. Niestety zdarza się, że zbliża się rocznica, urodziny jakiegoś członka rodziny lub przyjaciela, święta, lub inna okazja, gdy wypada wręczyć prezent, a my aktualnie nie dysponujemy odpowiednim budżetem. Czy to oznacza, że jedynym rozwiązaniem jest wręczenie czegoś bezwartościowego? Oczywiście, że nie! W dzisiejszym tekście podpowiadamy, jak znaleźć tanie i udane prezenty, które sprawdzą się właściwie przy każdej okazji.

Coś dla zabieganych

Praca, natłok obowiązków, zabieganie – to wszystko sprawia, że często nie poświęcamy bliskiej osobie wystarczająco dużo czasu. Dotyczy to nie tylko związków, ale też przyjaźni. Jeśli taka sytuacja dobrze oddaje nasze realia, możemy postarać się o prezent, który po prostu pozwoli nam spędzić jakościowy czas z daną osobą. W przypadku par, może to być np. zarezerwowanie dnia tylko dla siebie i zaplanowanie aktywności, które dobrze się nam kojarzą – ciepła kąpiel, odwiedzenie kina, w którym byliśmy na pierwszej randce z wybranką/wybrankiem, samodzielne przygotowanie kolacji. Romantyczny dzień i wieczór nie muszą przecież wiązać się z pobytem w drugim ośrodku wypoczynkowym; dzięki odrobinie kreatywności, taką atmosferę można stworzyć w domu. Jeśli od dawna zaniedbaliśmy przyjaciela, wręczyć mu prezent w postaci dnia spędzonego na aktywnościach, za którymi ten przyjaciel przepada. Wycieczka rowerowa, wspólne obejrzenie ulubionych filmów, odwiedzenie dawnych miejsc… Zaplanujmy to w takim sposób, aby cały dzień wypełniony był różnego rodzaju atrakcjami. I w pierwszym, i w drugim przypadku, koszt takiego prezentu wcale nie musi być wysoki, jeśli poświęcimy odpowiednio dużo czasu na zastanowienie i organizację przedsięwzięcia.

Modne DIY

kupony rabatowe DIY (do it yourself) to praktyka, która cieszy się ogromną popularnością. Ten niekwestionowany trend polega na wykonywaniu samodzielnie różnego rodzaju przedmiotów – od ozdób, przez ubrania, kosmetyki, po przedmioty o czysto użytkowym charakterze. W efekcie powstają wysoce zindywidualizowane gadżety, wyjątkowe, jedyne w swoim rodzaju. W poczet takich działań można zaliczyć wiele – szydełkowanie, majsterkowanie, szycie, pieczenie… Ważne, żeby było twórczo i samodzielnie. Aby stworzyć takie małe dzieło sztuki często nie trzeba mieć jakiegoś szczególnego talentu; wystarczy cierpliwość i skłonność do poświęcenia pewnego czasu na wykonanie przedmiotu. Czym więc można obdarować bliską osobę?
Rozwiązań jest wiele. Mogą to być np. spersonalizowane organizery na biurko, świeczniki z motywem, który interesuje naszą przyjaciółkę lub przyjaciela czy nawet samodzielnie odrestaurowany, zakupiony na pchlim targu, mebel. Wystarczy odrobinę zastanowić się na tym, co lubi, lub czego potrzebuje bliska nam osoba, a następnie zakasać rękawy i spróbować stworzyć to samodzielnie. Nieocenioną pomocą będą różnorodne tutoriale, których nie brakuje w internecie. W sieci znajdziemy również kolejnego sprzymierzeńca w znajdowaniu tanich prezentów, a mianowicie kody rabatowe online.

Szukaj kuponów promocyjnych online

Zdarza się, że mamy od dawna mamy upatrzony prezent, ale niestety, jego cena nieco nas przerasta. Normalnie, w takich sytuacjach poczekalibyśmy po prostu do wyprzedaży. W tym przypadku mamy jednak dużo mniejszą elastyczność, bo goni nas czas. Odpowiedzią na taką bolączkę są kupony promocyjne. Dzięki nim zakupimy produkty w dużo niższych cenach niż te regularne. W internecie można znaleźć szereg portali, które wspomagają w poszukiwaniu takich rozwiązań; szybko więc znajdziemy kupony promocyjne online do sklepów odzieżowych, drogerii, sklepów z biżuterią i wielu innych. Ten sposób pozwoli nam nie tylko zaoszczędzić pieniądze, ale, być może…. kupić nie jeden, a dwa prezenty!

Odwiedź pchli targ

Jeśli wśród kodów rabatowych nie znaleźliśmy tego, czego poszukiwaliśmy, a samodzielne stworzenie prezentu przerasta nasze umiejętności manualne (lub zwyczajnie nie mamy na to czasu), dobrą opcją będzie odwiedzenie targu staroci. Praktyczne w każdym mieście można znaleźć pchli targ, na którym oferowane są różnorodne produkty – stare książki, ubrania retro, wyposażenie do domu, klimatyczna biżuteria, różnorodne bibeloty, ozdoby, zastawa stołowa, obrusy i wiele innych. Jeśli przyjdziemy na targ wystarczająco wcześnie, możemy znaleźć naprawdę cenne i wyjątkowe rzeczy. Warto kierować się nie tylko intuicją i własnym gustem, ale pamiętać też o zainteresowaniach bliskiej nam osoby. Np. ktoś, kto interesuje się fotografią, prawdopodobnie doceni ozdobę w postaci starego, pięknego aparatu, nawet jeśli z jego pomocą od dawna nie da się już zrobić zdjęć. Warto wspomnieć, że takie zakupy na pchlim targu mogą stać się bazą dla naszych dalszych inspiracji. Stare przedmioty z powodzeniem można później samodzielnie ozdabiać i nadać im indywidualnego sznytu, który sprawi, że prezent będzie idealnie dopasowany do bliskiej nam osoby.