Jak zrobić skrzynię na zabawki

Jak zrobić skrzynię na zabawki

Jak zrobić skrzynię na zabawki –  ostatnimi czasy bardzo modnym nurtem jest, wykonywanie niektórych rzeczy, które normalnie kupujemy w różnego rodzaju sklepach. Przyzwyczailiśmy się przynajmniej do tego. Możemy jednak naprawdę wiele rzeczy wykonać samodzielnie. Wiele z tych rzeczy, będą to rzeczy, z których mogą korzystać nasze dzieci, takie jak drewniane zabawki ekologiczne, namioty i domki dla dzieci, czy chociażby skrzynie na zabawki dla dzieci.

Rzeczy te możemy wykonać od podstaw, z wykorzystaniem materiałów konstrukcyjnych, kupowanych na przykład w markecie. Możemy również po prostu zmienić przeznaczenie niektórych przedmiotów, które się zużyły, bądź które z jakiegoś powodu już są nam niepotrzebne. Dotyczy to zarówno różnego rodzaju drobiazgów, jak i na przykład mebli. Ciekawy trend dotyczy tego, że dużo osób, które zaczynają dysponować nadmiarem wolnego czasu, na przykład zaczyna interesować się stolarką i własnoręcznie wykonywać meble. Oczywiście meble można wykonywać różne. Najlepiej przygodę ze stolarką zacząć od prostych mebli. W tym konkretnym punkcie chcielibyśmy powiedzieć sobie, w jaki sposób moglibyśmy sami wykonać skrzynie na zabawki.

Wykorzystaj to, co już masz w domu

Jak zrobić skrzynię na zabawki

Kiedy będziemy omawiali to, co możemy zrobić, aby samodzielnie wykonać sobie skrzynie na zabawki, będziemy temat ten rozważać z kierunku metody najłatwiejszych do metod trudniejszych. Skrzynią na zabawki oczywiście może być dosłownie wszystko, ponieważ kształt tego wcale nie musi być prostokątny, jak również taka skrzynia nie musi być wcale wykonana z drewna lub materiału drewnopochodnego. Możemy do tego celu wykorzystać naprawdę bardzo przeróżne rzeczy. Stara walizka, która zalega nam w pawlaczu lub na strychu, nieużywana już od długiego czasu wanienka do kąpieli dla dziecka itp. Oczywiście wchodzi tutaj w grę kwestia estetyki. Jest to sprawa dyskusyjna, są osoby, które są po prostu dumne, chociażby z tego, że przedmiotom nadały drugie życie, są również osoby, które dużo bardziej zwracają uwagę na estetykę, więc niekoniecznie tego typu rozwiązanie każdego zadowoli. Możemy przejść już do kolejnego etapu, czyli przerobienie czegoś, co już posiadamy w domu, do takiego stopnia, aby spełniało swoją funkcję. Często również z uwzględnieniem poprawy wyglądu wizualnego takich rzeczy.

Przerabiamy posiadanej rzeczy

Druga sprawa to przerobienie rzeczy, które posiadamy. Możemy oczywiście przerobić rzeczy najróżniejsze. Możemy to zrobić zarówno w sposób prosty, jak i w sposób zdecydowanie wymagający większych umiejętności. Podamy tu oczywiście kilka przykładów. Nie są to oczywiście wszystkie możliwe, choć wiele z nich jest obecnie popularnych.

Pierwsza metoda to wykorzystanie na przykład różnego rodzaju kartonów, które do nas przychodzą czasami, gdy zamawiamy na przykład coś z dostawą do domu. Czasami zdarzy się, że taki produkt przyjdzie w solidnym i wytrzymałym kartonie. Nie ma co deprecjonować papieru, ponieważ porządny karton może być naprawdę bardzo wytrzymały i swoje zadanie będzie spełniał przez kilka lat. Karton ma tę zaletę, że jest przede wszystkim lekki więc nasze dziecko, nawet jeżeli będzie chciało przesunąć sobie cały karton/skrzynię, to będzie mogło zrobić bez większego problemu. Druga sprawa jest taka, że bardzo łatwo taki karton przyozdobić na różne sposoby. Możemy je pomalować różnokolorowymi farbami, możemy okleić taki karton za pomocą tapety, możemy nawet polakierować taką tapetę i wtedy wygląda to właściwie tak, jakby to było malowane drewno, możemy okleić go materiałem pochodzącym z nieużywanych już ubrań. Możliwości tutaj jest bardzo dużo.

Kolejnym Przykładem tego typu wykonania czy przerobienia rzeczy na skrzynie na zabawki, to na przykład przerobienie skrzyni, która jest już w starej kanapie lub wersalce. Czasem wyrzucamy stare meble, a tego typu meble mają właśnie skrzynię, w której możemy schować pościel. Przede wszystkim skrzynię taką należy oczywiście zmniejszyć, czyli po prostu uciąć i tak naprawdę, będziemy mieli praktycznie kompletną skrzynię, tylko tej skrzyni będzie brakowało jednego boku, a bok łatwo dorobić, ponieważ możemy wykorzystać materiał z nieużywanej części skrzyni, lub po prostu kupić w markecie technicznym deski, które dotniemy na wymiar za pomocą wkrętów, przekręcimy ozdoby, a całość szlifujemy, ładnie malujemy i mamy gotową skrzynię na zabawki.

Wykonanie skrzyni od podstaw

Skrzynie możemy oczywiście również wykonać od podstaw, jednak wymaga to już trochę większych umiejętności a przede wszystkim tego, abyśmy usiedli i dobrze przemyśleli, jak ją chcemy dokładnie wykonać. Potem trzeba pojechać oczywiście do marketu technicznego, kupić wkręty, kupić deski, kupić różnego rodzaju elementy metalowe, które najczęściej służą do wzmocnienia narożników. Następnie zgodnie z projektem, to wszystko trzeba po docinać na wymiar, poskręcać i pomalować. Przed malowaniem najlepiej jest wszystko dobrze wyszlifować, aby nie było zadziorów lub krawędzi, o które dziecko mogłoby się skaleczyć. Jest to metoda nieco droższa i wymagająca większej ilości czasu, ale to również metoda dużo tańsza, niż kupowanie gotowej skrzyni na zabawki ze sklepu.