Stomatolog we Wrocławiu

Stomatolog we Wrocławiu

Stomatolog we Wrocławiu – zastanawiając się, jak wybrać najlepszego stomatologa dla siebie i swojej rodziny, należy pamiętać o kilku ważnych kwestiach. W przeciwieństwie do tego, co jest najczęściej spotykane w innych opcjach zakupu, cena nie jest w tym przypadku najważniejszym czynnikiem, ani też nie jest czynnikiem decydującym o konkretnym wyborze.

Stomatolog we Wrocławiu
Stomatolog we Wrocławiu

Czasem lepiej wydać trochę więcej pieniędzy na wizytę u dentysty i upewnić się, że udało nam się znaleźć doświadczonego i sprawdzonego specjalistę, którego umiejętności i wiedza, a często ważne surowce wysokiej jakości, nowoczesny sprzęt zapewni nam najwyższy poziom usług . Zdrowie to tylko jedno, więc na pytanie, czy warto ryzykować niedoleczenie, płacąc mniej, każdy z nas powinien odpowiedzieć za siebie. Jednak nie ma wątpliwości, że dentyści powinni odwiedzać regularnie i często, aby wizyty kontrolowane i profilaktyka kosztowały dentystę mniej, ponieważ nie jest wymagane skomplikowane leczenie. Poniżej postaramy się podpowiedzieć, na co zwrócić uwagę przy wyborze dentysty i jakie czynniki mogą faktycznie decydować o naszym zdrowiu zębów.

Entuzjazm

Kiedyś uważano, że najlepszymi lekarzami są ci, którzy mają misję. Dobry dentysta kocha swój zawód. Tacy specjaliści powinni być otwarci na potrzeby swoich pacjentów i dobierać dla nich odpowiednie zabiegi. Uczciwość to podstawa relacji z dentystą, która zapewni właściwą komunikację – znak rozpoznawczy jego profesjonalizmu.

Poczucie bezpieczeństwa

Dobry lekarz zawsze potrafi stworzyć atmosferę otwartości i zaufania. Zatroszczy się o komfort psychiczny pacjenta. Znaczenie tego pytania jest oczywiste. Dlatego dentyści muszą dbać o zdrowie osób, które poddają się leczeniu stomatologicznemu.

Profesjonalizm

Dobry stomatolog to ekspert, który stale poszerza swoją wiedzę, uczestnicząc w kursach, seminariach, studiach podyplomowych czy dokształcaniu. Oprócz wykształcenia ważne jest dla niego zrozumienie nowinek technologicznych w dziedzinie stomatologii np. implantologii stomatologicznej.

Polecenia

Warto sprawdzić, czy nasza rodzina lub znajomi korzystali z usług dentysty, do którego zamierzamy się udać. Ich doświadczenie jest nieocenione przy wyborze biura. Dzięki temu możemy zminimalizować ryzyko awarii dostępu.
Opinie o dentystach można również przeczytać w Internecie: nie tylko na forach, ale także na stronach internetowych. Należy jednak pamiętać, że nie każdy wpis jest obiektywny, dlatego należy zachować do niego dystans.

Konsekwencje przerwania leczenia

Ważnym elementem profesjonalizmu stomatologicznego jest podkreślanie wpływu przerwania lub niepodjęcia leczenia. Mamy prawo decydować o tym, jak leczyć nasze zęby (nie ma wątpliwości, czy są inne opcje). Dla dentystów pełna świadomość pacjenta powinna być równie ważna jak jego bezpieczeństwo. Dlatego zawsze musi nas informować o zagrożeniach związanych z wybranym leczeniem.

Przyjęcie

Recepcja to miejsce przyjazne pacjentom. Komfort i wygoda wizyty u dentysty, który dla większości osób jest związany ze stresem, pozwala zminimalizować lęk przed procesem leczenia. Ważne jest również dobranie odpowiedniego terminu konsultacji, leczenia czy badania. To już standardowa praktyka w większości gabinetów stomatologicznych. Jako pacjenci możemy wybrać datę i godzinę wizyty u lekarza, nie ingerując w nasze obowiązki.

Ekspertyza

Wybór odpowiedniego dentysty zależy również od specjalizacji lekarza i choroby, z jaką się z nim spotkamy. Poniżej wymieniono najważniejsze specjalizacje stomatologiczne:

Protetyk – wykona dla nas protetykę,
Ortodonta – leczy wady zgryzu,
Periodontolog – odpowiedzialny za ochronę dziąseł,
Endodonta – pomoże nam w leczeniu próchnicy i leczeniu kanałowym,
Pediatra – leczy problemy stomatologiczne u dzieci.

Gabinet

Bardzo ważne są sterylne warunki pracy w gabinecie stomatologicznym. Dentyści powinni zmieniać rękawiczki i wymieniać końcówki narzędzi dentystycznych. Instrumenty stomatologiczne należy oczyścić i odkazić. Sposób, w jaki higieniści i stomatolodzy utrzymują porządek w gabinecie, ma fundamentalne znaczenie dla zachowania bezpieczeństwa pacjentów.

Sposób na komunikację z dziećmi

Co zrobić, aby moje dziecko nie bało się dentysty? Wybierzmy lekarza, który może pochwalić się doświadczeniem młodego pacjenta. Bardzo ważne jest, aby nasze dzieci od pierwszego spotkania z dentystą odniosły pozytywne wrażenie. Dzięki temu już nigdy nie będzie się bać dentysty. Dobrym rozwiązaniem byłyby tzw. wizyty adaptowane lub specjalne kąciki dla dzieci.

Dobosz Implanty Zębów
aleja Piastów 3
70-325 Szczecin
+48 91 485 02 74
www.doboszimplanty.pl