Pompy ciepła z Rzeszowa

Pompy ciepła z Rzeszowa

Rzeszowska pompa ciepła to ekologiczny system ogrzewania, ciepłej wody użytkowej i klimatyzacji, który przenosi ciepło z otoczenia do Twojego domu. Pompy ciepła wykorzystują ciepło rozpraszane do otoczenia – w ziemi, wodzie czy powietrzu i dostarczają je tak wydajnie, że koszty ogrzewania są znacznie niższe. Oszczędności są często tak duże, że koszt instalacji takiego systemu zwraca się po kilku latach. Pompy ciepła mogą również pracować zarówno w trybie ogrzewania, jak i chłodzenia. Pompy ciepła z Rzeszowa mają długą żywotność i są w pełni automatyczne. Utrzymanie zakładu obejmuje sezonowe przeglądy techniczne oraz regularne monitorowanie schematów eksploatacji.

Oferty od firm sprzedających pompy ciepła w Rzeszowie

Dziś rynek energii alternatywnej przechodzi okres globalnych zmian. Misją naszej firmy sprzedającej pompy ciepła w Rzeszowie jest stworzenie ekosystemu opartego na branży energii odnawialnej. Głównym zadaniem ekosystemu jest zaangażowanie i zjednoczenie partnerów, klientów i wszystkich graczy rynkowych.

Czym jest podstawowy system pompy ciepła?

 • Pompy geotermalne — akumulują ciepło geotermalne poprzez umieszczenie kolektorów na głębokości około jednego metra.
 • Wodne Pompy Ciepła – Zastosowane kolektory umieszczone są na dnie zbiornika, aby w okresie letnim gromadzić nagromadzone ciepło słoneczne.
 • Powietrzna pompa ciepła — aby korzystać z tej pompy ciepła, nie jest wymagane wiercenie ani kopanie. Zamiast tego używasz jednostki zewnętrznej, aby uzyskać ciepło z otaczającego powietrza. Wszystkie krytyczne elementy znajdują się wewnątrz budynku, aby zapobiec uszkodzeniom.

Różnica między pompami ciepła to system grzewczy i źródło ciepła. W energetyce odnawialnej występują pompy ciepła: ziemia-woda, ziemia-powietrze, woda-woda, woda-powietrze, powietrze-woda i powietrze-powietrze.

Zastosowanie rzeszowskiej pompy ciepła

Obecnie pompy ciepła są szeroko stosowane na całym świecie. Produkcja pomp ciepła w każdym kraju nastawiona jest głównie na zaspokojenie potrzeb rynku krajowego.

Odbiorcami ciepła wytwarzanego przez pompę ciepła są ci, którzy potrzebują wody o temperaturze do 55 stopni, czyli:

 • Ogrzewanie.
 • Zaopatrzenie w ciepłą wodę.
 • Podgrzewanie wody w basenie.
 • Kondycjonowanie (dla optymalnego stanu wody).
Pompy ciepła z Rzeszowa
Pompy ciepła z Rzeszowa

Systemy grzewcze oparte na wykorzystaniu pomp ciepła są przyjazne dla środowiska, ponieważ działają bez spalania paliwa i nie emitują szkodliwych substancji do atmosfery. Ponadto charakteryzują się wydajnością: po dostarczeniu np. 1 kW energii elektrycznej do pompy ciepła może dostarczyć do 3-5 kW energii cieplnej, w zależności od trybu pracy i warunków pracy.

Zaletami rzeszowskiej pompy ciepła są mniejsze koszty inwestycyjne ze względu na brak przyłącza gazowego, zwiększone bezpieczeństwo domu ze względu na brak gazów wybuchowych oraz możliwość jednoczesnego ogrzewania, dostarczania ciepłej wody i klimatyzacji z jednej instalacji. Na przykład pompa ciepła działa, gdy temperatura zewnętrzna spada do -25°C, a gdy temperatura dalej spada, zostanie podłączony kocioł gazowy lub olejowy, aby zrekompensować utratę wydajności pompy ciepła. Kolejnym efektem energetyczno-ekonomicznym zastosowania pompy ciepła jest wytworzenie pętli odzysku (użytkowania) ciepła w układzie chłodzenia, ogrzewania i podgrzewania wody.

Zalety rzeszowskich pomp ciepła

 1. Energia wytwarzana przez pompę ciepła jest darmowa, ponieważ jest energią słoneczną.
 2. Niskie zużycie energii uzyskuje się dzięki wysokiej sprawności (od 300%) i 3-8 kW energii cieplnej lub do 2,5 kW mocy chłodniczej można uzyskać na każdy 1 kW faktycznie zużytej energii.
 3. Ekologiczny sposób ogrzewania i klimatyzacji, który odpowiada środowisku i ludziom w pomieszczeniu. Zastosowanie pompy ciepła Rzeszów oszczędza energię nieodnawialną i chroni środowisko, w tym ogranicza emisję dwutlenku węgla do atmosfery.
 4. Brak otwartego płomienia, spalin, oparów oleju, zapachu oleju napędowego, wycieku gazu, wycieku paliwa.
 5. Magazyny zagrożone pożarem bez węgla, drewna opałowego, oleju opałowego lub oleju napędowego
 6. Niezależność od dostaw wsadu i jego jakości. Ochrona przed awarią zasilania. Pompa ciepła ma żywotność 15-25 lat.

Pompa ciepła pracuje niemal bezgłośnie, a automatyka zależna od pogody i wielostrefowa klimatyzacja zapewniają komfort i komfort w pomieszczeniu. Rzeszowska pompa ciepła jest kompatybilna z każdym obiegowym systemem grzewczym, a jej nowoczesny design pozwala na zainstalowanie jej w każdym pomieszczeniu. Zainstalowanie pompy ciepła może w prosty sposób rozwiązać problemy z ogrzewaniem w domu jednorodzinnym. Generalnie pompy ciepła są uniwersalne i mogą być stosowane zarówno w budynkach przemysłowych, jak i prywatnych.

Korzyści ze współpracy z firmą oferującą pompy ciepła w Rzeszowie

Jesteśmy pewni sprzedawanych przez nas pomp ciepła. Do produkcji wykorzystywana jest najlepsza automatyzacja i wszystkie komponenty. Wiemy, że rzeszowskie pompy ciepła przynoszą korzyści naszym klientom, pracując niezawodnie nawet kilkadziesiąt lat po instalacji. Jesteśmy w stanie zaoferować najlepsze ceny na rynku przy zachowaniu najwyższej jakości sprzętu i obsługi. Jesteśmy tam, gdzie są nasi klienci.

Nasza firma gwarantuje dostarczenie klientom szybkich i ekonomicznych rozwiązań wszelkich problemów związanych z instalacją i konserwacją pomp ciepła. Eksperci nieustannie podnoszą swoje kwalifikacje i pomagają naszym partnerom i klientom pozyskiwać najnowsze informacje techniczne dotyczące nowoczesnych energooszczędnych technologii.