Mycie elewacji jaka myjka?

Mycie elewacji jaka myjka?

Mycie elewacji jaka myjka? Każdy chciałby móc pochwalić się czystymi i ładnymi ścianami domu. Jednak, aby to było możliwe trzeba umieć odpowiednio o nie zadbać – wybierając do tego właściwy sprzęt. Sprawdź, jaką myjkę ciśnieniową wybrać do umycia elewacji.

Produkty do czyszczenia elewacji

Mycie elewacji jaka myjka?

Nie istnieje jeden, uniwersalny środek, który będzie w stanie poradzić sobie z zabrudzeniami wszystkich rodzajów. Dlatego przed zakupem preparatu musisz dokładnie wiedzieć z czym będziesz się mierzyć. Czyszczenia elewacji dokonuje się zazwyczaj raz na kilka lat i jeżeli nie chcesz powtarzać tego procesu częściej, to musisz od razu wyposażyć się we właściwe produkty do czyszczenia. Jeśli obawiasz się, że nie dasz rady samodzielnie zidentyfikować rodzaju zabrudzenia, to możesz poprosić o pomoc specjalistę, który przeanalizuje sytuację i doradzi jakich preparatów należy użyć. Pamiętaj, że inne środki będą potrzebne do wyczyszczenia elewacji z kurzu i brudu, a inne do pozbycia się mchów, grzybów czy porostów. Podczas czyszczenia elewacji nie tylko preparat odgrywa istotną rolę. Bardzo ważny jest także wybór metody czyszczenia, gdyż uzależniony jest on nie tylko od rodzaju zabrudzeń, ale także od rodzaju materiału z jakiego została wykonana elewacja.

Dlaczego należy myć elewację?

Elewacje ulegają zabrudzeniom w różnym stopniu, jednak wszystkie raz na jakiś czas wymagają czyszczenia. To, jak szybko pobrudzi się dany budynek zależy od wielu czynników. Jednym z nich jest np. wilgotność otoczenia. W warunkach, gdzie wilgotność jest wysoka, grzyby, pleśnie i glony będą rozwijały się znacznie szybciej. Jeśli nie będziemy ich regularnie czyścić, to w efekcie mogą zająć nawet całą elewację budynku. Innym zagrożeniem dla czystości naszych ścian jest położenie budynku, ponieważ domy znajdujące się w pobliżu ruchliwych ulic zabrudzą się dużo szybciej niż te, które stoją na spokojnym osiedlu lub w odosobnieniu. Nie bez znaczenia pozostaje także rodzaj tynku, gdyż im powierzchnia jest bardziej chropowata i nierówna, tym szybciej przylegać będą do niej różnego rodzaju zabrudzenia. Natomiast, kiedy budynek pokryty będzie gładką powierzchnią możesz liczyć na to, że nie ulegnie zabrudzeniom aż tak szybko. Wybierając tynk koniecznie weź także pod uwagę jego stopnień nasiąkania.

Czego użyć do czyszczenia elewacji? Wybór odpowiedniej myjki

Piękna i czysta elewacja to marzenie każdego, kto posiada własny dom. Fachowcy polecają czyścić elewację raz w roku – regularne zabiegi sprawiają, że powierzchnia pozostanie w dobrym stanie i będzie wyglądała nienagannie. Jeżeli nie chcesz za każdym razem korzystać z usług profesjonalnej ekipy sprzątającej, to możesz podjąć się tego zadania samodzielnie – pamiętaj jednak, że może być to dość męcząca praca. Kompleksowe mycie elewacji sprawi, że powróci jej dawny blask, na którym tak bardzo nam zależy. Jednak, kiedy do wyczyszczenia są jedynie niewielkie zabrudzenia, to bez przeszkód możesz wyczyścić je samodzielnie. Co będzie Ci do tego potrzebne? Wystarczy, że zaopatrzysz się w zwykła wodę, szczotkę i odrobinę produktu do czyszczenia. Jest to rozwiązanie, z którego może skorzystać każdy, jednak dużo łatwiej będzie posługiwać się myjką wysokociśnieniową. Wytwarzane przez nią ciśnienie sprawia, że bardzo szybko i łatwo możemy pozbyć się nawet najgorszych zabrudzeń. Należy jednak wiedzieć jaki sprzęt wybrać oraz jak się z nim obchodzić – tak, aby nie wyrządzić szkód. Po pierwsze detergent – jeśli chcesz wyczyścić swoje ściany, to wystarczy, że wymieszasz wodę z odrobiną płynu do naczyń, a następnie potraktujesz swoje ściany rozproszonym strumieniem. Pamiętaj, że temperatura roztworu nie może przekraczać 60°C,  a ciśnienie powinno być niższe niż 120 barów. Takie ustawienia sprawią, że będziesz w stanie dokładnie umyć całą elewację, a jednocześnie nie wyrządzisz żadnych szkód na jej powierzchni. Musisz zwrócić także uwagę na to, w jakiej odległości od ściany budynku znajduje się dysza myjki – zbyt blisko ulokowana może bowiem oddziaływać na tynk zbyt mocno. Zabierając się za czyszczenie zawsze zaczynaj od górnych partii i schodź stopniowo w dół – tak, aby brud nie spływał po wcześniej wyczyszczonych fragmentach. Żeby prawidłowo wyczyścić elewację należy kilkakrotnie polać dany fragment ściany strumieniem wody – wykonując przy tym okrężne ruchy. Możesz także najpierw umyć elewację przy pomocy wody i środka pieniącego, a następnie dokładnie ją spłukać używając do tego celu myjki wysokociśnieniowej. Myjka ciśnieniowa bez wątpienia sprawdzi się świetnie, kiedy ze ścian trzeba usunąć nagromadzony kurz i pył, jednak nie zawsze można pozwolić sobie na jej użycie. Nie należy jej stosować, kiedy na powierzchni tynku zauważalne są pęknięcia. Poprzez szczeliny woda może przedostać się do muru budynku, co będzie miało poważne skutki. Są też takie zabrudzenia, z którymi myjka wysokociśnieniowa nie będzie w stanie sobie poradzić – wtedy należy je usunąć po prostu ręcznie. W tym celu wystarczy posiadać szeroką szczotkę oraz wodę i odpowiednie środki czyszczące.