Charakterystyka działalności kliniki ortopedycznej

Charakterystyka działalności kliniki ortopedycznej

Charakterystyka działalności kliniki ortopedycznej. Schorzenia ortopedyczne najczęściej są wynikiem urazów, a także chorób zwyrodnieniowych. Powoli rozwijająca się choroba może utrudnić, a nierzadko również uniemożliwić poruszanie się. Z tego względu niezwykle ważna jest profilaktyka, a także regularne wizyty u ortopedy, który dokona właściwej diagnozy, a także ustali plan leczenia.

Schorzenia układu ruchu są niezwykle bolesne, a także powodują ogromny dyskomfort, który w dłuższej perspektywie może wpłynąć na pogorszenie relacji z rodziną. Wizyta w profesjonalnej klinice ortopedycznej może zmienić życie. Duży odsetek osób, które decydują się leczenie w klinice ortopedycznej stanowią osoby uprawiające sport. To one są szczególnie narażone na powstanie kontuzji.

Klinika ortopedyczna – charakterystyka placówki

Zespoły pracujące w klinice ortopedycznej Ortho Expert składają się z lekarzy ortopedów, fizjoterapeutów, biomechaników, a także innych specjalistów z dziedzin pokrewnych. Każdy przypadek konsultowany jest ze sztabem specjalistów, którzy wspólnie tworzą plan leczenia. Duża liczba osób zgłaszających się do kliniki może liczyć na profesjonalną opiekę ze strony rehabilitanta. Oddana do jego użytkowania nowoczesna sala z szeregiem urządzeń ortopedycznych, pozwala skupić się wyłącznie na jednym pacjencie. Specjalista z dyplomem magistra, określoną specjalnością, a także szeregiem ukończonych kursów, pomoże wrócić do pełni sił. Ćwiczenia z jego udziałem pozwolą pobudzić narząd ruchu, aktywują mięśnie i zmuszą je do pracy.

Stosując najnowocześniejsze technologie ortopedyczne, gwarantuje najwyższą jakość usług zarówno z zakresu zabiegu, jak i opieki pooperacyjnej. Dzięki temu pacjenci już kilka dni po operacji mogą wrócić do domu.

Klinika ortopedyczna – zadania

Gdy nieinwazyjne metody leczenia nie pomagają, niezbędny staje się zabieg operacyjny. Właściwa diagnoza postawiona przez specjalistę z kliniki ortopedycznej może wpłynąć na całe życie pacjenta. Wiedza i umiejętności zespołu pracującego w klinice z pewnością przyczynią się do poprawy jakości życia. Sala rehabilitacyjna będąca integralną częścią każdej kliniki, pomaga pobudzić do pracy wszystkie mięśnie układu ruchu. Szybkie wzmocnienie odbywające się poprzez ćwiczenia dodatkowo wyzwala endorfiny.

Klinika ortopedyczna – przykładowe zabiegi

Charakterystyka działalności kliniki ortopedycznejKlinika ortopedyczna podejmuje się wielu działań mających na celu poprawę jakości życia pacjentów. Do najczęściej wykonywanych zabiegów zaliczają się operacje kończyny dolnej i górnej. Artroskopie w obrębie barków i stawów, endoprotezoplastyka stawów, operacje rekonstrukcyjne ścięgien i wiązadeł, korekcje wrodzonych oraz nabytych wad i deformacji kończyn, a także usuwanie łagodnych guzów, cyst, torbieli z układu szkieletowego.

Terapia czynnikami wzrostu stosowana jest jako działanie wspomagające w leczeniu operacyjnym złamań kości. Polega na podaniu czynników wzrostu. Sprawdza się przy zmianach zwyrodnieniowych, a także przeciążeniach ścięgien i mięśni.

Oprócz tego w  większości klinik ortopedycznych takich jak Ortho Expert można wykonać rezonans magnetyczny, tomografię komputerową głowy, RTG oraz USG narządu ruchu.

Klinika ortopedyczna dla sportowców

Coraz więcej naszych rodaków decyduje się aktywne spędzanie wolnego czasu. Amatorzy sportu, a także osoby uprawiające go zawodowo narażeni są na powstawanie kontuzji. Odpowiednia diagnostyka i szybka reakcja pozwalają na minimalizację szkód powstałych w ich wyniku.

Typowe urazy sportowców dzielą się na dwa rodzaje. Duże urazy, w których dochodzi do zadziałania dużych sił, skutkują widoczną kontuzją. Są to stłuczenia, złamania i skręcenia. Małe urazy pojawiają się na skutek nadmiernej eksploatacji. Przeciążenia najczęściej skutkują stanami zapalnymi tkanek. Powtarzające się czynności prowadzą do zmian zwyrodnieniowych, które nieleczone znacznie pogarszają komfort życia.

Ortopedia dla sportowców najczęściej  obejmuje:

 • Zwichnięcia i złamania kończyn górnych i dolnych,
 • Kontuzje kolan,
 • Pęknięcia i stłuczenia,
 • Ograniczenia ruchomości kończyn,
 • Deformacje kostne,
 • Zapalenia ścięgien,
 • Urazy pięty,
 • Obrzęki,
 • Martwica kostna,
 • Brak wystarczającej ilości mazi stawowej w kolanach,
 • Zwyrodnienia stawów,
 • Zgrzyty w kolanach,

Urazy występujące u sportowców wymagają rehabilitacji. Bezpośrednio po zabiegu nie można przeciążać ciała, gdyż mogłoby to przynieść nieodwracalne zmiany w układzie ruchu. W razie pytań specjaliści zatrudnieni w klinice są do pełnej dyspozycji pacjentów. Specjalna infolinia dla osób, u których wystąpił nagły problem, mogą  bezpośrednio zasięgnąć profesjonalnej porady. W nagłych wypadkach pacjenci mogą liczyć na wysłanie pojazdu z pracownikiem, który dowiezie go do kliniki.

Kliniki ortopedyczne w Polsce dzielą się na trzy rodzaje. Pierwszym z nich są placówki finansowane przez narodowy fundusz zdrowia. Drugą placówki prywatne. Trzecią natomiast placówki prywatne, które współpracują z NFZ. Ze względu na długie kolejki do specjalistów, pacjenci coraz częściej decydują się na korzystanie z prywatnych klinik, w których specjaliści do każdego problemu podchodzę holistycznie.

Ortho Expert ortopeda
ul, Jagiellońska 87b
70-437 Szczecin
https://ortho-expert
www.ortho-expert.pl